Dostlar Pansiyon Ormanlı Erdek

9622

Yetkili Kişi :  Şenay KAHRAMAN 

Adresi :  Ormanlı Köyü Kapıdağ yarımadası Erdek

Telefon: 0 266 857 71 51

Mobil Telefon 1: 0535 286 51 72

Web Sitesi: http://yarimadapansiyon.com/index.html

 

ulaşım için tıklayınız

Dostlar Pansiyon Ormanlı Erdek‘te Yarım pansiyon konaklama ( sabah kahvaltısı + akşam yemeği )

Dostlar Pansiyon Ormanlı Fiyatları :

Sezon Fiyatları ;

Tek Kişilik Oda :  135 TL

Çift Kişilik Oda :  240 TL

3 Kişilik Oda    :  330 TL

Kurban Bayramı ;

Tek kişilik Oda : 165 TL

Çift kişilik Oda :  310 TL

3 Kişilik Oda    :  450 TL

Erdek Ormanlı Köyü, marmara denizi içinde ki eşsiz koylardan biri. Mavinin yeşile döndüğü oksijen deposu olan bir küçük cennet, 300-400 metrelik bir kumsala sahip. Denizi tamamen ince kumla kaplı. Emin olun buraya geldiğiniz de yaşadıklarınız hep aklınız da kalacak.

Dostlar Pansiyon Ormanlı Erdek, sessizlik sakinlik, ağaçların gölgesi ve yeşil alan, sabahları horoz sesi, biraz dalga sesi..

Yeşile ve Maviye doyacağınız, tüm streslerden uzak, oksijen deposu bir tatil imkanı Erdek Ormanlı Köyünde sizleri bekliyor..

Ormanlı‘ya girerken tepeden iner inmez solda Dostlar Pansiyon tabelasını göreceksiniz. Pansiyonun hemen önünde kocaman bir alan ve kumsal var. Yani odanızdan çıkar çıkmaz denizdesiniz. Pansiyonumuz denize sıfır konumdadır.

Dostlar Pansiyon Ormanlı Erdek, yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir.

Konaklama bedeline sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Burası aynı zamanda bir şeyler yiyip içebileceğiniz bir kafe olduğu için buraya günü birlik de gelebilirsiniz.

Kapıdağ Yarımadası 

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kapıdağ Yarımadası antik kentler, el değmemiş plajlar, yemyeşil ormanlar, otantik köyler ve tapınaklarla dolu. Antik dönemde Kyzikos’un adıyla da anılan yarımadaya MÖ 756 yılında yerleşen Miletli koloniciler yöreyi Helenleştirmiş. Helenistik dönemde önemli bir ticaret, bilim ve sanat merkezi durumuna gelen Kyzikos’la özellikle heykel sanatı doruğa ulaşmış. Bu dönemin ünlü Kyzikos antik kentinin kalıntılarıysa kuzeyde Hamamlı ve Belkıs köylerine, batıda Düzler köyüne, doğuda Aşağı Yapıcı köyüne, güneyde de Marmara Denizine kadar uzanıyor.

NASIL GİDİLİR?
Kapıdağ Yarımadasını gezmek için önce Bandırma’ya gitmek gerekiyor. İstanbul Yenikapı’dan kalkan feribotlarla iki saatte Bandırma’ya ulaşılıyor. Bandırma, karadan Bursa’ya da Balıkesir’e de 110 km uzaklıkta. Bandırma Erdek arası ise 18 km. Bandırma otogarından Erdek’e özel halk otobüsleri çalışıyor. Erdek’ten Ocaklar Beldesiyle Ormanlı ve Turanlar köylerine düzenli minibüs seferleri yapılıyor. Ballıpınar, Çayağzı, Karşıyaka gibi yarımadanın doğusunda kalan köylere de Bandırma’dan minibüs seferleri yapılıyor.