Erdek Ocaklar Otel, Apart, Pansiyon

26914

Ocaklar Pansiyonları

Reklam ve site yönetimi için

0553 300 20 30

Erdek Ocaklar Pansiyonları, Erdek Ocaklar Apartları, Erdek Ocaklar Otelleri, Erdek Ocaklar Pansiyon Fiyatları 2020, Erdek Ocaklar Otel Fiyatları 2020, Erdek Ocaklar Apart Fiyatları 2020

1Kapıdağ Yarımadasının batı kıyı sahilinde konumlanmış Ocaklar’ın kuzey bölümünde Yataktepe, doğu tarafında Kurukaya Tepe, Dikilitaş, Dumanlı Tepe, Kaletepe ve Çift Çınar, güney bölümünde ise Tunba Tepe bulunur.

Balıkesir ili Erdek Ocaklar’da ortalama sıcaklık 15 derece civarındadır, En yüksek derece temmuzdur ve 25 derece civarındadır, gündüz sıcaklık zaman zaman 30 dereceye çıkar. Aşırı sıcakların fazla olmaması Erdek Ocaklar’ı yaşanacak ideal yerler arasına sokar.

Erdek Ocaklar’da hâkim rüzgar poyrazdır. Bu yüzden deniz kıyıda oldukça sakindir. Nem oranı yıllık %50 civarındadır. Yağış en fazla kış mevsiminde yağmur olarak düşer. Bölgeye ılık Akdeniz iklimi hâkimdir.

Erdek Ocaklar Marmara’nın en çok tercih edilen tatil beldeleri arasındadır. Konaklamak için ise birçok tatilcinin ilk tercihi olmaktadır. Çünkü Erdek Ocaklar pansiyonları, beldenin mütevazı sokaklarında yer almaktadır ve denize oldukça yakındır. Erdek Ocaklar’da denize sıfır pansiyon yoktur ama beldenin küçüklüğü dolayısıyla denize rahatlıkla gidebilirsiniz.

Erdek Ocaklar pansiyonlarında konaklamanın keyifini çıkartabileceğiniz birbirinden nezih pansiyon ve apartlara buradan ulaşabilirsiniz. Ocaklar tatilinde yeni insanlar tanıyabilir, kendinizi ve ailenizi köyünüz gibi bir yerde tatil yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Konaklama açısından sizin için farklı ve huzurlu bir seçim olacaktır.

Erdek ilçesinin içinde bulunan Ocaklar tatil beldesi Kapıdağ yarımadasının batı sahilinde yer almaktadır. Ocaklar Erdek’in kumsalı ve eğlence mekanlarıyla ünlü tatil beldesidir.

Ocaklar adını dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından almıştır. Bu granit taş ocağını Ocaklar’a geldiğinizde rahatlıkla görebilirsiniz. 3 km’lik sahili temiz kumsalıyla kaplıdır.

Benzersiz güzellikte kumsalı ve denizinin temizliği ile yaz sezonunda oldukça yoğun bir hareketlilik kazanır. Türkiye’nin her yerinden tatilseverler Ocaklar’a akar. Ocaklar beldesinin sahil şeridinde bir çok eğlence mekanı ve çay bahçesi bulunmakta olup hem huzurlu hem eğlenceli tatil yaşarsınız.

Ocaklar’da tatil yaparken dilerseniz rahatlıkla Erdek’e geçip Erdek’i gezebilirsiniz. Hem Erdek’e yakınlığı hem de Erdek kalabalığından uzaklığı Ocaklar tatil beldesinin avantajlarından biridir.

Özel aracınız varsa bol oksijenli Kapıdağ yarımadası turu atabilir, Kapıdağ köylerini gezebilirsiniz. Mavi yolculuğa ve tekne turlarına çıkacaklar için kum plajlı ve korunaklı koylar mevcuttur. Ocaklar’a bekliyoruz!

Ocaklar’ın Sürekli Kontrol Edilen Temiz Denizi

Erdek Ocaklar tatil beldesi 2008 temmuz ayında Turizm Bakanlığı tarafından Mavi Bayrak almıştır. Ocaklar beldemiz Marmara’nın en temiz denizine sahiptir! En küçük bir atığın bile sızmadığı denizimizde Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelen yetkililer, 14 günde bir, deniz suyundan numuneler almaktadır.

Ocaklar beldesi denizinin temizliğinin en önemli nedenleri şunlardır: Denize atıklar bırakılmaz. Bölgede sanayi tesisleri ve fabrikalar bulunmaz. Belediye temizlik birimleri görev yapar. Belli dönemde karadan denize doğru esen güçlü poyraz rüzgarı hem sahili süpürür hem de denizde oluşan yosun gibi doğal kirlenmeleri de temizler.

Ocaklar denizinin sığlığı sayesinde yüzme bilmeyenler bile girebilir. Yüzme öğrenebilir. Denizde her türlü su sporlarını ve banana, hamburger gibi su eğlencelerini yapmak mümkündür. Rüzgar sörfü ve amatör olta balıkçılığı için de uygun olan denizde kano, deniz bisikleti gibi aktiviteler mevcuttur.

Ocaklar’a Erdek’de kalan tatilseverler de mutlaka uğrayıp denize girer. Çünkü Ocaklar doğa ve denizin kucaklaştığı benzersiz bir tatil cennetidir.

Ocaklar’da Her Akşam Her Yaşa Hitap Eden Eğlenceler!

Akşamüstü başlayıp gece yarısına kadar süren, her yaşa ve her kesime hitap eden eğlence mekanları vardır. Canlı müzik, Özgün müzik, taverna müziği, arabesk, sanat, halk müzikleri, pop, disco, salsa vb. gibi müziklerin icra edildiği gazino, disco ve çay bahçelerinde uygun fiyatlarla geceyarısına kadar eğlenebilirsiniz.

Üstelik eğlence mekanları Türkiye’deki diğer tatil beldelerinin eğlence mekanlarına oranla çok ucuzdur. Evde yemek yapmak istemeyenler için karadeniz yemeklerinden, et-balık yemeklerine kadar her türlü lokanta mevcut olup fiyatları da çok uygundur. Ayrıca kahvaltı için pastahane, börek yerleri bulunur.

Kısaca Ocaklar’da çok ucuza çok eğlenceli tatil geçirmek tamamen mümkündür. Gençlere hitap eden süper eğlence, disco mekanları mevcut olup çevre il ilçelerden günübirlik ya da hafta sonu tatilini geçirmek isteyenler akın etmektedir.  Ayrıca evlilik yıldönümü, balayı çiftleri, nişan gibi özel dönemler için de unutulmaz bir tatil geçirilebilinir.

İstanbul’da oturuyorsanız Bandırma’ya ,Erdek Ocaklar’a İDO hızlı deniz otobüsü ile haftasonu tatili kaçamakları yapabilirsiniz. Cuma akşamı gelip, Pazar akşamı istanbul’a dönebilirsiniz.